DreamHack Winter 2011

Gepzsir . e-Sport, Hírek 1115

Nemrég lett vége az MLG, de ezzel a remek meccseknek nincs vége! 24-én kezdődik Svédországban a 2011-es Téli DreamHack .A Bajnokságon 400 000 SEK (12.800.000 Ft) lesz az összdíjazás.

update!

Stream Dreamhack.tv


A versenyen 64 játékos vesz részt, ebből:

  • 6 játékos, a Nyári Dreamhack bajnokságról
  • 7 játékos különböző LAN bajnokságokról (Nyári Dreamhackről, meg területi versenyekről)
  • 8 Játékos Online selejtezőkről
  • 45 nyitott hely van

A második napon (November 25-én) már csak a játékosok fele, 32-en lesznek versenyben, akik már a playoff-ba kerülésért versenyezhetnek (az ágrajzos részbe). Csoportmérkőzéseken fog kiderülni, hogy kik lesznek a továbbjutók:

  • először 16csoport lesz, mindegyikben 4 játékossal, és mindenhonnan az első kettő jut tovább (itt meg lehet nézni a csoportokat)
  • aztán a második napon már csak 8 csoport lesz
  • a harmadik napon lesz a Playoff

Díjazás:

1. 200 000 SEK (6.400.000Ft)
2. 90 000 SEK (2.880.000Ft)
3-4. 35 000 SEK (1.120.000Ft)
3-4. 35 000 SEK (1.120.000Ft)
5-8. 10 000 SEK (320.000Ft)
5-8. 10 000 SEK (320.000Ft)
5-8. 10 000 SEK (320.000Ft)
5-8. 10 000 SEK (320.000Ft)

Lesz hivatalos livestream a Twitvh.tv-n (amit linkelünk ha elérhető lesz), a Svéd nemzeti Televízió, és az SVT Play is közvetíteni fogja a döntőt Svédországban.

A mérkőzések BO3-ban fognak zajlani, kivéve a végén: a negyed döntő BO5, a döntő pedig BO7 lesz.

Az első csoportmérkőzések Nov. 24-én, délelőtt 10-kor fognak kezdődni, és a Döntő Nov. 26-án, szombaton este 11-kor kezdődik.

  1. oGs MC – Winner DreamHack Stockholm Invitational
  2. Tt Esports White-Ra – Runner up DreamHack Stockholm Invitational
  3. Team EG HuK – Winner DreamHack Summer 2011
  4. coL.MVP DongRaeGu – Winner DreamHack Valencia Invitational
  5. Mousesports ThorZaIN – Runner up DreamHack Valencia Invitational
  6. Virus Gaming Bly – DreamHack Summer 2011 BYOC
  7. Redbyte StarEagle – DreamHack Summer 2011 BYOC
  8. Cyber Nation SarenS – Runner up DreamHack South Europe Regionals
  9. Low Land Lions Orly Winner DreamHack Benelux Regionals
  10. Inferno eSports SortOf – Winner Esport SM Oktober (8-9 October)
  11. [image loading] Fnatic NightEnd – Winner DreamHack Balkan Regionals
  12. [image loading] TypeII.PhoeNix – Winner Online Qualification #1 (26 October)
  13. TypeII.PhoeNix – Winner Online Qualification #1 (26 October)
  14. ROX.KIS.Titan – Runner up Online Qualification #1 (26 October)
  15. TypeII.DBS – Winner Online Qualification #2 (27 October)
  16. ROX.KIS.Abver – Runner up Online Qualification #2 (27 October)
  17. [image loading]Alien-invasion Seiplo – Runner up Online Qualification #3 (1 November)
  18. [image loading] eSahara Satiini – Winner Online Qualification #4 (2 November)
  19. [image loading] TypeII ReaL – Runner up Online Qualification #4 (2 November)
  20. [image loading] coL.MVP Genius
  21. coL.MVP Genius
  22. Gama Bears Sen
  23. Liquid Sheth
  24. compLexity NaNiwa
  25. Liquid`HerO
  26. Team Acer Elfi
  27. Team Acer Nerchio
  28. Liquid Ret
  29. Fnatic ToD
  30. Liquid HayprO
  31. Liquid TLO
  32. Fnatic TT1
  33. Team Empire Kas
  34. Team Empire Happy
  35. Grubby
  36. QxG.SaSe
  37. Team EG PuMa
  38. Team EG IdrA
  39. Dignitas SjoW
  40. TSL.Clide
  41. TSL.Killer
  42. Millenium.Stephano
  43. Mousesports Hasuobs
  44. Mousesports MaNa
  45. Dignitas Select
  46. Team EG DeMusliM
  47. ESC ICYBOX GoOdy
  48. Millenium.LaLuSh
  49. Millenium.Tarson

50-64. TBA

Aki nem élő rendezvényen szerzett helyet, (1-13 hely alatt) annak meg kell venni az eseményre a belépőt, ami 450 SEK (14.400Ft), de ezzel bármit megnézhetnek, és használhatják a hálószobákat, stb.
A StarCraft 2 tornát 6-an fogják kommentálni:

  • A GOMTV GSL-ről jól ismert Nick „Tasteless” Plott és Dan „Artosis” Stemkoski lesz az egyik páros.
  • Az MLG-ről kimaradt, de Svédországot nem fogja kihagyni a nagydumás „Day[9]” Plott aki Ben „MrBitter” Nicholsal fognak párost alkotni, hogy izgalmasabbá tegyék a meccseket.
  • A harmadik páros pedig Shaun „Apollo” Clark és John „TotalBiscuit” Bain lesz. Ők már a szeptemberi DreamHack Valencián is ott voltak.

A Bajnokság menetrendje:

első nap: november 24 –  csoport fázis #1 :  8 meccs egy időben

10.00 Csoport A/B/C/D – Kör 1 (BO3)
11.00 Csoport A/B/C/D – Kör 2 (BO3)
12.00 Csoport A/B/C/D – Kör 3 (BO3)

14.00 Csoport E/F/G/H – Kör 1 (BO3)
15.00 Csoport E/F/G/H – Kör 2 (BO3)
16.00 Csoport E/F/G/H – Kör 3 (BO3)

17.30 Csoport I/J/K/L – Kör 1 (BO3)
18.30 Csoport I/J/K/L – Kör 2 (BO3)
19.30 Csoport I/J/K/L – Kör 3 (BO3)

21.30 Csoport M/N/O/P – Kör 1 (BO3)
22.30 Csoport M/N/O/P – Kör 2 (BO3)
23.30 Csoport M/N/O/P – Kör 3 (BO3)
00:30 Sorsolás a Csoport fázis #2 -re

második nap: november 25 – Csoport fázis #2 : 4 meccs egy időben
10.00 Csoport 1/2 – Kör 1 (BO3)
11.00 Csoport 1/2 – Kör 2 (BO3)
12.00 Csoport 1/2 – Kör 3 (BO3)
14.00 Csoport 3/4 – Kör 1 (BO3)
15.00 Csoport 3/4 – Kör 2 (BO3)
16.00 Csoport 3/4 – Kör 3 (BO3)

17.30 Csoport 5/6 – Kör 1 (BO3)
18.30 Csoport 5/6 – Kör 2 (BO3)
19.30 Csoport 5/6 – Kör 3 (BO3)

21.30 Csoport 7/8 – Kör 1 (BO3)
22.30 Csoport 7/8 – Kör 2 (BO3)
23.30 Csoport 7/8 – Kör 3 (BO3)
00:30 Sorsolás a Payoffra

Harmadik nap: november 26 – Playoff: 2 meccs egy időben

10.00 Nyolcad döntőRO16 (BO3) 1
11.00 Nyolcad döntőRO16 (BO3) 2
12.00 Nyolcad döntőRO16 (BO3) 3
13.00 Nyolcad döntőRO16 (BO3) 4
14.00 Negyed döntőRO8 (BO3)  1
15.00 Negyed döntőRO8 (BO3)  2

DreamArena AMD Sapphire: Végső esemény

17.30 Kezdődik a műsor
18.00 StarCraft II Elődöntő RO4 (BO5) 1
19.30 Super Street Fighter IV AE döntő
20.00 StarCraft II elődöntő RO4 (BO5) 2
21.30 Quake Live Duel döntő
23.00 StarCraft II Döntő (BO7)

 

Forrás:


Comments (2)

  • kajtarp

    |

    nehogymár péntek-szombat-vasárnap legyen hogy még nézni is lehessen, inkább teszik csütörtök-péntek-szombatra. vicc.

    Reply

  • Restless

    |

    Lonely Island- Jack Sparrow megy a streamen. Egy könnycseppet elmorzsoltam 🙂

    Reply

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.