Egy kis kékleső
Dustin Browder szokásához híven a hétfőt mindig úgy kezdi, vagy fejezi be, hogy írogat a fórumra. Nagyon helyes!
1. Felmerült az a kérdés, hogy az új battle.neten vajon lesz-e olyan, hogy egyszerre több játéktípusban keresünk magunknak partyt. Példának okáért egyszerre keresel 1v1 és 2v2 játékot, amelyiket előbb találsz, oda csatlakozol.
Cavez elmondta, hogy gondolkodtak rajta, de semmi értelme, hiszen az alacsonyabb játékos számot megkövetelő típusokat úgyis mindig előbb találod meg, így például 4v4-et szinte sohasem találnál ezzel, tehát fölösleges. Mindenesetre a béta során majd a visszajelzésekből kiderül, hogy kell-e ilyen.
2. Felmerült az a kérdés, hogy az FFA-ban hogyan akarják megakadályozni azt, hogy mindenki a teknősbéka módszert alkalmazza, vagyis soha ki ne tegye a bázisáról a lábát, megvédi önmagát, aztán a végén legyőzi a legyengült ellenfeleket. A Warcraft3-ban más volt a helyzet, mert a hősökkel meg a különféle boltokkal szinte muszáj volt nyitnod, más játékokban viszont kapsz valamilyen bónuszt azért, ha mondjuk elfoglalsz valamit, vagy ilyesmi. A kérdés az, hogy milyen ösztönzése lesz az SC2-ben az FFA játékosoknak arra, hogy kimozduljanak a bázisukról. (szerintem ez nagyjából nyilvánvaló, mert az expek megszerzése nélkülözhetetlen a győzelemhez)
Dustin elmondása szerint az FFA-t még nem tesztelték olyan sokat, és az említett problémát meg fogja vitatni a BNet csapattal.
3. Felmerült az a kérdés, hogy a Protoss egységek pajzs regenerációja milyen elv alapján történik. Pont / másodperc vagy max életerő %-a / másodperc. Az Archon esetében ez egy fontos kérdés.
Browder bácsi elmondása szerint jelenleg a pajzs pont / másodperc alapon működik, és így az Archonnak több idő kell a teljes regenerációhoz. A jelenlegi tudásuk alapján a leginkább a következő egységeknek nagyon hasznos ez:
Probe, mert az újratöltés segít a felfedezésben
Stalker
repülő egységek
Nyilván minden egységnek jól jön a regeneráció, de ezekkel az egységekkel lehet leginkább a hit-and-run taktikát alkalmazni a regeneráció miatt. Ha elkezdődik a béta, ők is többet fognak megtanulni arról, hogy valójában ez a mechanika miképpen is működik.